Akce ve Studiu

Po 23.09.2019

Tantrajóga pro Rovno-váhu na podzimní rovnodennost

S kakaem a mantry s harmoniem: srdce, radost a lehkost bytí (element VZDUCH)

Termín: pondělí 23.9.
Čas: 18:30 – 21 h
Cena:  jeden večerní seminář: 550 Kč
Cena za harmonizační kurz (10 večerních seminářů vč. speciálu): 4.430 Kč
(studenti, senioři a rodiče samoživitelé mají 10 % slevu z jednotlivých seminářů i z kurzu, možnost "permanentky" na 4 a více seminářů - dohoda emailem)
Lektorka: Dagmar Volfová (Kala Aryavrat)
Kontakt pro dotazy, storna účasti: dasa@simhayoga.cz
W:www.simhayoga.cz

Podzimní rovnodennost a téma vnitřní rovnováhy. Propojíme se se svou vnitřní krajinou. Toto propojení je nám praktickým pomocníkem pro zpracování emocí, spřátelení se se svou vlastní myslí, srdcem a rozvíjení schopnosti koncentrace a relaxace. Průvodcem bude také hlas – léčivé vibrace, které se šíří celým tělem při zpívání manter. Životem vibrující inspirací může být i účinek Bio Raw Kakaa na ceremonie, které bylo nyní čerstvě osobně dovezeno z Bali a nímž si užijeme malý zahajovací rituál. Je plné slunce a radosti.  A také zvuk harmonia, indického hudebního nástroje (takové malé varhany), které bude zpěv manter doprovázet. Pro Šivu i Šakti. Možná je v sobě objevíte. Tantra je o tanci a harmonii těchto sil v nás.

Zaměříme se i na naše srdce - to s námi zažilo mnohé. Od narození až do dospělosti, spousta zážitků. Některé byly náročné a naše tělo možná tak trochu zmrzlo a srdce s ním. Pojďme společně roztávat. Zjišťovat zevnitř skrze své tělo, že svět je bezpečné místo pro život, ve kterém se můžeme otevřít životu v radosti, lehkosti a pozvat si k sobě do života hojnost a naplnit své srdce.

Během tvořivé praxe se zaměříme na naše osobní vyladění v klidu, harmonii a vnitřní rovnováhu. Jóga, které se budeme věnovat, vychází z tantrických principů práce s energií a čakrami a připojíme i další jednoduchá cvičení techniky kontinuum movement na probouzení vibrací života v nás, živé vody. Propojíme se se svou vnitřní krajinou, kterou necháme roztávat. Toto spojení slouží pro uvolnění těla, starých ,,zamrzlostí“ a ztuhnutí. Dovolíme si vytvářet uvnitř sebe více prostoru, probouzet umění pozorovatele, spřátelit se se svou vlastní myslí, srdcem. Užijete si nejen rovnovážnou praxi pro tělo i mysl, ale i uvolňování proudění „živé vody“ v sobě skrz jemné a laskavé techniky kontinuum movement. Závěrem využijte pozvání k hlubokému uvolnění těla i mysli Nidra jógou. Neb propojení našeho osobního mikrokosmu s Makrokosmem, to je jóga.

Vhodné pro ženy i muže, pro ty kdo chtějí objevit jógu, stejně pro pokročilejší. Cvičení nebude fyzicky náročné. Žádá si však zájem o vnitřní svět, neb do něj budeme nahlížet.

Čím více jsme schopni vnímat, pozorovat i aktivně zpracovávat to, co se urodí v naší vnitřní krajině, tím lépe dokážeme vycházet sami se sebou a pak i s okolním světem.

Pokud se chcete semináře zúčastnit v těhotenství, nebo máte zdravotní obtíže, je nutno probrat předem při přihlašování na seminář.

HARMONIZAČNÍ TANTRAJÓGA:

Témata jednotlivých večerů (vždy 18:30 - 21 h v Looně v Karlíně):

  • Pondělí 2.9. - Harmonizační Tantrajóga pro první čakru: matérie a energie kundalini  (element ZEMĚ)
  • Pondělí 9.9. - Tantrajóga pro harmonii druhé čakry: plynutí a uvolnění (element VODA)
  • Pondělí 16.9. - Tantrajóga pro harmonii třetí čakry: sebe-vědomí a vnitřní síla (element OHEŇ)
  • Pondělí 23.9. - Rovno-váha na podzimní rovnodennost: Tantrajóga s kakaem a mantry s harmoniem: srdce, radost a lehkost bytí (element VZDUCH)
  • Pondělí 21.10. - Tantrajóga pro harmonii páté čakry: pátý element a komunikace (element ÉTER, ticho i zvuk, časoprostor, ve tmě při svitu hvězd ...a svíček)
  • Pondělí 4.11. - Tantrajóga pro harmonii polarit v nás a 6.čakru (třetí oko - vhled do svého osobního Mikrokosmu, který je propojený s Makrokosmem)
  • Pondělí 11.11. - Úplňková harmonizační Tantrajóga
  • Pondělí 9.12. - Tantrajóga pro korunní čakru a nadhled, tantrická vipassána a intuitivní pohybová meditace
  • Pondělí 16.12. - Adventní naladění: Tantrajóga pro srdce při svíčkách
  • Pondělí 6.1.2020 - Nový začátek: Tantrajóga na Tři Krále

 

PŘIHLÁSIT SE