Akce ve Studiu

Po 09.12.2019

Tantrajóga pro korunní čakru a nadhled

Tantrická vipassána a intuitivní pohybová meditace

Termín: pondělí 9.12.
Čas: 18:30 – 21 h
Cena:  jeden večerní seminář: 490 Kč. Cena za harmonizační kurz (10 večerních seminářů vč. speciálu): 4.430 Kč (studenti, senioři a rodiče samoživitelé mají 10 % slevu z jednotlivých seminářů i z kurzu, možnost "permanentky" na 4 a více seminářů - dohoda emailem)
Lektorka: Dagmar Volfová (Kala Aryavrat)
Kontakt pro dotazy, storna účasti: dasa@simhayoga.cz
W:www.simhayoga.cz

Sahasrara - korunová čakra, koruna rozšířeného vědomí, hlavní potenciál.

Všechno a nic, prázdno. Cíl jógy je vlastně dostat se energií do 7. čakry, kde nastává unie Šivy a Šakti - naprosté propojení. Šakti - kundalini šakti, naše životní síla a Sahasrara - sídlo Šivy.

Mokša, Nirvana, Samadhi, osvícení, nebe, spasení - stejné výrazy pro jeden stav vědomí. Dle jógových mistrů nejvyšší stav vědomí bez fluktuace energie je nazýván Nirvikalpa Samadhi.

"Nejsi to ani ono".

Bylo by asi bláhové očekávat od jednoho semináře plné osvícení a nemám ani tyto ambice z pozice lektora, ale těšit se můžete na jemnou praxi tantrické hatha jógy s energií čaker, v tento večer s praxí pozic a technik zaměřených na sedmou, korunovou čakru.

Brahmarandra - portál vedoucí k Brahma (stvoření) - na vršku naší hlavy. Zároveň ale praxe bude vyvážená, abychom pouze "neulétávali" do vyšších sfér. K tomu je také nutné neustále pracovat s nižšími čakrami - zejména s kořeny.

Vyzkoušíte i meditační techniku tantrická vipassána, která probouzí srdeční a korunovou čakru. A také intuitivní pohybovou meditaci (velmi pomalý pohyb těla indikovaný pohybem energie v něm) - tanec Šivy - Tandava.

Čas strávený sami se sebou. Poznej sebe a poznáš celý vesmír. Chvilky zastavení a jógová praxe, vše plynoucí v meditativním tempu nás vede dovnitř. Do našeho těla. Čím více jsme schopni vnímat, pozorovat i aktivně zpracovávat to, co se urodí v naší vnitřní krajině, tím lépe dokážeme vycházet sami se sebou a pak i s okolním světem. Užijete si nejen neotřelou laskavou praxi pro tělo i mysl, ale i uvolňování proudění „živé vody“ v sobě skrz jemné a laskavé techniky kontinuum movement. Závěrem využijte pozvání k hlubokému uvolnění těla i mysli Nidra jógou. Neb propojení našeho osobního mikrokosmu s Makrokosmem, to je jóga.

Vhodné jak pro jógové začátečníky, tak pro pokročilejší. Seminář nebude fyzicky náročný, resp. k náročnějším pozicím jsou vždy dány alternativy pro každé tělo. Je vhodný pro ženy i muže. Předpokladem pro účast je zájem o svůj vlastní vnitřní svět, neb do něj budeme nahlížet a probouzet své kvality a dary.

HARMONIZAČNÍ TANTRAJÓGA:

Témata jednotlivých večerů (vždy 18:30 - 21 h v Looně v Karlíně):

  • Pondělí 2.9. Harmonizační Tantrajóga pro první čakru: matérie a energie kundalini  (element ZEMĚ)
  • Pondělí 9.9. Tantrajóga pro harmonii druhé čakry: plynutí a uvolnění (element VODA)
  • Pondělí 16.9. Tantrajóga pro harmonii třetí čakry: sebe-vědomí a vnitřní síla (element OHEŇ)
  • Pondělí 23.9. Rovno-váha na podzimní rovnodennost: Tantrajóga s kakaem a mantry s harmoniem: srdce, radost a lehkost bytí (element VZDUCH)
  • Pondělí 21.10. Tantrajóga pro harmonii páté čakry: pátý element a komunikace (element ÉTER, ticho i zvuk, časoprostor, ve tmě při svitu hvězd ...a svíček)
  • Pondělí 4.11. Tantrajóga pro harmonii polarit v nás a 6.čakru (třetí oko - vhled do svého osobního Mikrokosmu, který je propojený s Makrokosmem)
  • Pondělí 11.11. Úplňková harmonizační Tantrajóga
  • Pondělí 9.12. Tantrajóga pro korunní čakru a nadhled, tantrická vipassána a intuitivní pohybová meditace
  • Pondělí 16.12. Adventní naladění: Tantrajóga pro srdce při svíčkách
  • Pondělí 6.1.2020 Nový začátek: Tantrajóga na Tři Krále

 

PŘIHLÁSIT SE