Akce ve Studiu

Po 02.09.2019

Element ZEMĚ, matérie a energie kundalini

Harmonizační Tantrajóga pro první čakru

Termín: pondělí 2.9.
Čas: 18:30 – 21 h
Cena:  jeden večerní seminář: 490 Kč (jen 23.9. s kakaem a harmoniem: 550 Kč)
Cena za harmonizační kurz (10 večerních seminářů vč. speciálu): 4.430 Kč
(studenti, senioři a rodiče samoživitelé mají 10 % slevu z jednotlivých seminářů i z kurzu, možnost "permanentky" na 4 a více seminářů - dohoda emailem)
Lektorka: Dagmar Volfová (Kala Aryavrat)
Kontakt pro dotazy, storna účasti: dasa@simhayoga.cz
W:www.simhayoga.cz

První čakra, základ a kořen našeho energetického systému ...a element ZEMĚ v nás: naše tělo – to pevné a hmotné v něm, kosti klouby... ale i energie, která v něm proudí. První čakra je také naši skrytou zásobárnou energie – sídlí tam energie kundaliní, se kterou můžeme vědomě jemně pracovat a kterou můžeme vnímat i jako magický most propojující tělo a mysl neb naše vědomí se rozšiřuje i tím, že zůstáváme ve své těle a ve spojení s ním.
 
Kořeny, naše spojení se zemí – odtud čerpáme energii, výživu …a stabilitu. V životě, v těle i v mysli. První čakra je jakousi naší energetickou baterií, určuje naši vitalitu a obecně schopnost existovat na této planetě. Souvisí také s naším vztahem k matérii, financím, bydlení, majetku… Prostě k těm „běžným“ věcem, které v určité míře potřebujeme pro své fungování v moderním světě. V „spirituálním světě“ se na toto často zapomíná. Nicméně duchovno odříznuté od kořenů nemá z čeho čerpat. Aneb pomáhá chodit po obou nohách (duchovní i materiální) na této naší planetě.
 
To, co brání zdravému proudění energie v této čakře, je strach. Proto je tak důležité umění uvolnit se do svého těla a také dovolit si jen být, dýchat a důvěřovat životu.

Čas strávený sami se sebou. Poznej sebe a poznáš celý vesmír. Chvilky zastavení a jógová praxe plynoucí v meditativním tempu nás vede dovnitř. Do našeho těla. To nám umožňuje uvolňovat staré vzorce, emoce a proudění energie, abychom žili s větší lehkostí a radostí. Užijete si i jemné a laskavé techniky kontinuum movement pro „zakostění se“ – uvědomění svého těla, uzemnění a uvolnění až do buněk v kostech.

Závěrem si užijete oblíbenou relaxační techniku Yoga Nidra, která navozuje hluboké uvolnění těla i mysli. Neb propojení našeho osobního mikrokosmu s Makrokosmem, to je jóga.

HARMONIZAČNÍ TANTRAJÓGA:

Témata jednotlivých večerů (vždy 18:30 - 21 h v Looně v Karlíně):

  • Pondělí 2.9. Harmonizační Tantrajóga pro první čakru: matérie a energie kundalini  (element ZEMĚ)
  • Pondělí 9.9. Tantrajóga pro harmonii druhé čakry: plynutí a uvolnění (element VODA)
  • Pondělí 16.9. Tantrajóga pro harmonii třetí čakry: sebe-vědomí a vnitřní síla (element OHEŇ)
  • Pondělí 23.9. Rovno-váha na podzimní rovnodennost: Tantrajóga s kakaem a mantry s harmoniem: srdce, radost a lehkost bytí (element VZDUCH)
  • Pondělí 21.10. Tantrajóga pro harmonii páté čakry: pátý element a komunikace (element ÉTER, ticho i zvuk, časoprostor, ve tmě při svitu hvězd ...a svíček)
  • Pondělí 4.11. Tantrajóga pro harmonii polarit v nás a 6.čakru (třetí oko - vhled do svého osobního Mikrokosmu, který je propojený s Makrokosmem)
  • Pondělí 11.11. Úplňková harmonizační Tantrajóga
  • Pondělí 9.12. Tantrajóga pro korunní čakru a nadhled, tantrická vipassána a intuitivní pohybová meditace
  • Pondělí 16.12. Adventní naladění: Tantrajóga pro srdce při svíčkách
  • Pondělí 6.1.2020 Nový začátek: Tantrajóga na Tři Krále

 

PŘIHLÁSIT SE