Akce ve Studiu

Po 28.01.2019

Tantrajóga ve tmě

Skrz tmu hledám světlo v sobě aneb nebojme se stínů a tmy

Termín: 28.1. pondělí
Čas: 18:30 – 21 h
Cena: 450 Kč (400 Kč pro studenty, seniory a rodiče samoživitele)
„permanentka“ na kterékoli 4 semináře ze zimního běhu v Looně: 1600 Kč
(1400 Kč pro studenty a rodiče samoživitele)
Lektorka: Dagmar Volfová (Kala Aryavrat)
Kontakt pro dotazy, storna účasti: dasa@simhayoga.cz

 

Ve vodách našem nevědomí je ukryto mnohé. Energeticky naše i kolektivní nevědomí spadá do oblasti druhé čakry, kterou je možno vidět černou barvou. 

A přesto se zobrazuje oranžově. 

Máme v sobě skrytý mnohý potenciál ke kterému se lze dopracovat přijetím i toho, co nevnímáme na sobě či druhých příliš pozitivně. Ten proces vyžaduje naši trpělivost, pozornost, odvahu a chuť nahlížet do svých zákoutí.

Někdy máme možná ze tmy strach – vzbuzuje v nás obavy z neznámého, mnozí již tušíme, že máme v sobě nějaký stín. Stín ale není něco, čeho je třeba se obávat. Naopak: potřebuje naše přijetí. Vše v našem systému má svůj smysl. A původ. Kde je stín je i světlo. Skrz tmu hledám světlo v sobě.

Tantrajóga vychází z jemného přístupu k józe a z tantrické meditativní praxe pozornosti a práce s vnitřní energií a čakrami. Tvoříme se záměrem a směrujeme životní energii tam, kam opravdu chceme. Naše vnitřní energie je mocná – kam ji zaměříme, tam ji posíláme a to uskutečňujeme.

V tomto večerním semináři se zaměříme na vnitřní svět – pozorování a praxi „ve tmě“. Tma, noční obloha – vesmír uvnitř i vně. Napojení na intuici a inspiraci, která k nám proudí… …když zavřeme oči a podíváme se dovnitř. Moudrost, která přichází ze tmy… …a možná přináší i více světla do našeho života.

Během tohoto večerního semináře poplyneme jógovou praxí v meditativním tempu, budeme uvolňovat tělo i mysl, vnímat, co se uvnitř děje, proudění energie a směřovat ji i vědomě do některých center. Tantra praví Poznej sebe a poznáš celý Vesmír, proto vědomí sebe sama a vnitřní pozorování je esencí a hloubkou jógové praxe. Závěrem si užijete oblíbenou relaxační techniku Yoga Nidra, která navozuje hluboké uvolnění těla i mysli. Neb propojení našeho osobního mikrokosmu s Makrokosmem, to je jóga.

pozn. šátek na oči s sebou (bude čistě na vás, zda ho využijete)

 

PŘIHLÁSIT SE